Implanty
Implantologia to dziedzina, w której stomatolog może korzystać z najnowszych osiągnięć inżynierii medycznej, rewolucji materiałowej i technologicznej. Poprzez wszczepione implanty istnieje możliwość przywrócenia pełnej sprawności i estetyki narządowi żucia. Dzięki temu Pacjenci mogą odczuwać większy komfort psychiczny i fizyczny w porównaniu z metodami leczenia wykonywanymi przez lekarza chirurga stomatologicznego.
Czym są implanty?
Implanty to niewielkie śrubki umieszczone w kości szczęki lub żuchwy, które pełnią rolę korzenia zęba. Łącznik implantu zostaje przymocowany do jego górnej części, dzięki czemu możliwe jest zakotwiczenie korony, mostu, protezy. Implanty, które wstawiamy w Kole, wykonano z tytanu i są one bezpieczne dla organizmu. Będąc materiałem neutralnym, ryzyko odrzucenia wszczepu jest minimalne.
Zalety odbycia zabiegu
Implanty stomatologiczne są polecane przez lekarzy stomatologów, ponieważ mają wiele zalet:
- wyglądają i funkcjonują jak prawdziwy ząb,
- zapewniają komfort,
- pozwalają uniknąć szlifowania zdrowych zębów – dokonuje się tego w przypadku zastosowania stałych uzupełnień protetycznych, które wykonuje lekarz protetyk,
- nie wymagają stosowania kleju mocującego protezy zębowe,
- są niezawodne i trwałe,
- przywracają naturalny piękny uśmiech,
- zwiększają możliwości spożywania zróżnicowanych pokarmów,
- dodają pewności i wiary w siebie.
Przeciwwskazania dla wstawienia implantów
Jeśli są Państwo zainteresowani wstawieniem implantów w Kole, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Warto jednak pamiętać, że nie każdy może poddać się tego rodzaju zabiegowi. Jakie są przeciwwskazania? Implanty stomatologiczne nie mogą być wykonane w przypadku między innymi:
- ciąży pacjentki,
- problemów z krzepnięciem krwi,
- choroby alkoholowej,
- nowotworu oraz epilepsji,
- zaawansowanej osteoporozy.
Warto również dodać, że implanty nie mogą być wstawione w zbyt młodym wieku, kiedy jeszcze dochodzi do wzrostu i rozbudowy kości. W związku z tym, każdy zabieg wstawienia implantów poprzedzony jest szczegółowym badaniem pacjenta, a także obszernym wywiadem z lekarzem, który ustali, czy nie występują jakiekolwiek czynniki, mogące zagrozić zdrowiu lub życiu osoby poddającej się zabiegowi.