Endodoncja mikroskopowa
Ząb, który jest przyczyną dolegliwości bólowych wywołanych stanem zapalnym miazgi, wcale nie musi zostać usunięty. Lekarz stomatolog może zadecydować o przeprowadzeniu leczenia endodotycznego (kanałowego). Jego istotą jest usunięcie bakterii oraz resztek zniszczonej miazgi, ukształtowanie kanału oraz wypełnienie go materiałem zastępczym. W naszych gabinetach stomatologicznych wykonujemy:
- leczenie endodontyczne z zastosowaniem systemu SAF,
- leczenie endodontyczne zębów jedno i wielokorzeniowych z wypełnieniem kanału/-ów metodą tradycyjną i techniką maszynową,
- leczenie endodontyczne Systemem BeeFill z użyciem ciekłej gutaperki,
- leczenie kanałowe pod mikroskopem.
Powodzenie leczenia kanałowego zębów to zarówno wiedza i umiejętności stomatologa, jak i nowoczesne wyspecjalizowane instrumentarium. Dlatego nasi lekarze dentyści mogą korzystać z takich innowacyjnych urządzeń, jak: mikroskop, tomograf komputerowy, X Smart Plus, system BeeFill, lupy endodontyczne, radiwizjograf, rndometr oraz najnowszy system leczenia endodontycznego SAF.
Leczenie kanałowe zębów mlecznych w Kole
Wiele osób zastanawia się, czy leczeniu endodotycznemu mogą zostać poddane zęby mleczne. Tak, tego rodzaju uzębienie również leczy się w ten sposób. Wynika to z faktu, że leczenie kanałowe obejmuje przede wszystkim choroby miazgi. Dzięki temu w skuteczny sposób można wyeliminować wszelkie ogniska zapalne. Specjalizujemy się w stomatologii dziecięcej – zaproponujemy odpowiednie rozwiązanie.
Kiedy niezbędne jest leczenie kanałowe?
Leczenie kanałowe jest konieczne, gdy infekcja dotrze do wnętrza zęba. Proces ten jest zazwyczaj stosowany, gdy ząb jest poważnie uszkodzony przez próchnicę lub uraz, a zwykłe wypełnienie nie jest już wystarczające. Infekcja w kanale korzeniowym może prowadzić do bólu, obrzęku i w ostateczności do utraty uzębienia, dlatego ważne jest, aby nie ignorować objawów – takich jak nadwrażliwość na gorące lub zimne napoje, ból przy gryzieniu czy ciągły dyskomfort. Endodoncja pozwala na usunięcie zainfekowanej miazgi, co jest kluczowe dla zatrzymania rozprzestrzeniania się infekcji i ocalenia zęba. Procedura ta, choć może wydawać się skomplikowana, jest rutynowo wykonywana przez specjalistów w dziedzinie stomatologii, którzy używają specjalistycznego sprzętu.